domowa galeria

Domowa galeria sztuki. Jak ją stworzyć?

Stworzenie domowej galerii to świetny sposób, aby upiększyć swoją przestrzeń życiową dziełami sztuki. Na początek zdecyduj, jakiego rodzaju obrazy chciałbyś powiesić w swojej domowej galerii, czy mają to być plakaty, zdjęcia, grafiki czy kolaże. Zdecyduj, czy będziesz kupować obrazy na pchlich targach, może na portalach aukcyjnych, a może…. samemu zmierzysz się ze sztuką i w domu wyeksponujesz swoje dzieła.

Zmierz ścianę i zdecyduj, na jakiej wysokości chcesz powiesić swoje dzieła sztuki. Następnie stwórz kompozycję, układając dzieła na podłodze, aż będziesz z niej zadowolony. Gdy będzie gotowa, zacznij ją wieszać na ścianie, używając gwoździ lub haków w zależności od wagi. Jeśli musisz wywiercić otwory w ścianie, upewnij się, że masz dobry kołek – inny do cegły, inny do ściany pełnej, a jeszcze inny do płyty gipsowej. Przecież nie chcesz w nocy zerwać się z łóżka, słysząc huk spadających obrazów.

Obrazy, grafiki, reprodukcje

Od minimalistycznych projektów graficznych po misterne kompozycje kolorów i kształtów, dobrze skomponowane i dobrane obrazy są świetnym sposobem na stworzenie unikalnej atmosfery w domu. Obrazy, grafiki i reprodukcje mogą stworzyć oszałamiające efekty w każdym wnętrzu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz klasyczny obraz olejny, czy nowoczesny wydruk cyfrowy, odpowiedni obraz zrobi różnicę w Twoim pomieszczeniu.

A dzięki bogactwu stylów i środków wyrazu dostępnych dzisiaj, na pewno znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Od tradycyjnych akwareli do współczesnych abstrakcji, jest coś, co przemawia do gustu każdej osoby — bez względu na to, jaki jest jej styl.

Mocowanie obrazów na ścianie – możliwe rozwiązania

Najczęstszym sposobem wieszania obrazów na ścianie są gwoździe. Ważne jest, aby upewnić się, że użyte mocowanie jest wystarczająco solidne, aby utrzymać ciężar obrazu. Duży obraz w grubej ramie potrafi ważyć naprawdę dużo!! Jeśli szukasz czegoś bardziej kreatywnego niż tylko gwoździe, w wielu sklepach z artykułami gospodarstwa domowego dostępne są również paski samoprzylepne lub haczyki. Mogą one pomóc Ci stworzyć ciekawą kompozycję w galerii ściennej bez konieczności martwienia się o jakiekolwiek uszkodzenia spowodowane przez gwoździe lub śruby. Ale uwaga! Wykorzystasz je tylko do lekkich rzeczy np. plakatów czy grafik w antyramach. Upewnij się, że to, co wybrałeś, utrzyma na ścianie twoją kolekcję.

Mam obraz i co dalej

Jeśli chcesz upiększyć ściany i planujesz stworzyć galerię sztuki w swoim domu, upewnij się, że umieścisz obrazy w strategiczny sposób, aby tworzyły efekt wizualny i przyciągały uwagę. Weź pod uwagę wszelkie naturalne oświetlenie oraz miejsce, w którym będą stali ludzie oglądający dzieła sztuki. Upewnij się, że każdy obraz ma wystarczająco dużo miejsca wokół siebie, aby się wyróżniał, ale nie przytłaczał innych dzieł. Gdy już zdecydujesz o układzie, możesz zacząć wieszać wybrane dzieła. I voila! Stworzyłeś swoją własną domową galerię sztuki!

Od Autorki Bloga

Któż by nie chciał być pięknym... Piszę sobie tego bloga, bo lubię dzielić się swoimi przemyśleniami na różny temat. Ale spokojnie, spokojnie. Nie jestem alfą i omegą, nie znam się na wszystkim. Dlatego przy niektórych artykułach pomagają mi znajomi.

View all posts by Od Autorki Bloga →