peeling kawa

Domowy peeling kawowy jak ze SPA

Każdy z nas ma czasami ochotę na chwilę relaksu. Idealnym sposobem na odpoczynek jest zrobienie sobie drobnego zabiegu, po którym poczujemy się jak nowo narodzeni. Wizyta w SPA albo salonie piękności to luksus, na który niestety nie każdy z nas może sobie pozwolić. Na szczęście niewiele potrzeba, aby nasza łazienka zamieniła się w najwspanialszy kącik relaksacyjny. Poniżej przedstawiam banalny przepis na peeling kawowy, który każdy z łatwością przygotuje w swoim domu.

Zadbajmy o każdy szczegół.

Musimy pamiętać, że jeżeli chcemy maksymalnie spotęgować doznania i pragniemy zmienić naszą domową łazienkę w prawdziwe SPA, musimy zadbać o cały towarzyszący temu anturaż. Zaplanujmy sobie wolny wieczór, zróbmy lekki obiad, żeby nie odczuwać ciężaru w żołądku. Odpalmy kominek zapachowy albo świecę z naszym ulubionym aromatem. Zadbajmy o muzykę i puśćmy relaksacyjne rytmy w stylu ambient. Nie śpieszmy się tego wieczora i myślmy wyłącznie o sobie, każdy z nas czasem na to zasługuje. Weźmy długą gorącą kąpiel albo prysznic, pielęgnacje zacznijmy od peelingu.

Peeling kawowy jak ze snów.

Dobry peeling to początek udanej pielęgnacji. Pozbędziemy się dzięki niemu martwego naskórka i dobrze natłuścimy skórę, przygotowując ją do dalszych czynności. Do zrobienia własnego peelingu kawowego będziemy potrzebować:

  • dużą garść fusów po kawie
  • 2 łyżki oleju kokosowego (pamiętajmy, żeby przed użyciem trzymać go w chłodnym miejscu, inaczej będzie miał zbyt płynną konsystencję)
  • kilka kropel soku z dowolnego cytrusa i odrobina jego startej skórki

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i gotowe! To takie proste, a otrzymamy doskonały peeling kawowy o uzależniającym zapachu.

Same zalety.

Domowy peeling kawowy to doskonały sposób na zaoszczędzenie na drogich kosmetykach i zabiegach. Dokładnie taki sam produkt możemy kupić w drogerii za kilkadziesiąt złotych. Ba, nawet gorszy, ponieważ nie będziemy znali jego dokładnego składu. Wszystkie składniki znajdziemy w domu, a fusy kawowe, które stanowią główną część peelingu, są odpadem po pysznej kawie. Peeling kawowy ma również pozytywny pływ na nasze zdrowie. Jego regularnie stosowanie poprawia krążenie krwi, co przekłada się na skuteczniejsze usuwanie toksyn z naszego ciała. Posiada on również potwierdzone działania antycellulitowe, na problematycznych partiach ciała takich jak pośladki czy uda. 

Każdy z nas potrzebuje czasem chwili dla siebie. Wystarczy kilka prostych czynności, a nasz dom stanie się profesjonalnym SPA, w którym znajdziemy upragnione chwile wytchnienia.

Od Autorki Bloga

Któż by nie chciał być pięknym... Piszę sobie tego bloga, bo lubię dzielić się swoimi przemyśleniami na różny temat. Ale spokojnie, spokojnie. Nie jestem alfą i omegą, nie znam się na wszystkim. Dlatego przy niektórych artykułach pomagają mi znajomi.

View all posts by Od Autorki Bloga →